Sportovní hry 2015

01. 07. 2015
Letošní deváté sportovní hry proběhly 29. 6. 2015. Soutěžící přišli povzbuzovat ostatní klienti našeho domova i jejich rodinní příslušníci. I díky jim celé sportovní hry provázela příjemná atmosféra.
Her se zúčastnilo 30 perfektně připravených soutěžících v pěti barevně rozlišených družstvech. Z dětského centra Kociánka nás navštívilo šest soutěžících se svými doprovody, pro které byly připraveny tři disciplíny přiměřené jejich sportovním možnostem. Ostatní účastníci zápolili v již tradičních soutěžích jako střelba na branku, hod míčkem do koše, lov balónků z kašny, kuželky a petanque. Všichni sportovci soutěžili čestně v souladu s heslem zakladatele novodobých olympijských her, Pierra de Coubertina. Přestože zúčastnit se, je důležitější než zvítězit, sportovci bojovali ze všech sil. Vítěz však může být jen jeden. V našem případě to letos bylo družstvo červených s 57 body. V těsném závěsu následovalo družstvo bílých a na třetím místě skončilo družstvo modrých. Sláva vítězům a čest poraženým.
Díky štědrosti našich sponzorů dostali pěkné ceny nejen vítězové, ale všichni účastníci sportovních her.
Celá tato akce by se ale nemohla konat bez vstřícnosti vedení našeho domova a hlavně bez ochoty zaměstnanců, kteří pomáhali s přípravami a realizací sportovních her.
Již nyní se těšíme na příští, jubilejní, 10. ročník sportovních her, na které Vás tímto srdečně zvu.

                                                                                                                     Bc. Jiřina Vaňková

 
top