Výlet vozíčkářů 2015 - Jižní portál

16. 09. 2015
Cílem letošního výletu určeného klientům se sníženou pohyblivostí byl Jižní portál. Zúčastnilo se ho 5 klientů trvale odkázaných na invalidní vozík a 12 klientů schopných chůze v chodítku nebo alespoň samostatného stoje.
Do rekreačního střediska Jižní portál jsme dojeli zhruba po hodině poklidné jízdy krásnou krajinou severně od Brna. V cíli nás přivítali majitelé střediska, kteří pro nás již měli nachystáno občerstvení v podobě grilovaných kuřat. K těmto si každý podle své chuti objednal něco dobrého na pití. Protože nám letos velmi přálo počasí, došlo i na vycházky po krásném areálu střediska. Až jsme se všichni dobře najedli, napili a nabažili podzimního hřejivého sluníčka, s díky jsme se rozloučili a zvolna jsme se vydali k domovu.   
Protože byl výlet plánován až na odpolední hodiny, nebylo z organizačních důvodů možné navštívit ještě nějaká jiná zařízení nebo památky. Z tohoto důvodu jsem zvolila alespoň okružní jízdu v oblasti Blanenska a Černé Hory. V průběhu jízdy byli klienti informováni o místech, kterými jsme projížděli a stejně tak i o pamětihodnostech, památkách, krajinných územích a dalších zajímavostech.
Všem účastníkům se letošní výlet velice líbil a již nyní se těší na další. Závěrem bych chtěla velmi poděkovat všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a doprovodu klientů, protože bez jejich obětavé práce by se tento výlet jistě tak dobře nevydařil.


                                                                                                                        Bc. Jiřina Vaňková
                                                                

 
top